Lietuvos snukerio čempionas – apie pergales, pralaimėjimus ir motyvaciją

Lietuvos snukerio čempionas – apie pergales, pralaimėjimus ir motyvaciją


Šiandienos straipsnio herojus:

Vilius Schulte-Ebbert

Tavo dėmesiui Viliaus atsakymai į „Men's Vector“ žurnalo užduotus klausimus apie atsidavimą sportui bei motyvaciją ir discipliną vyro gyvenime.

– Viliau, šiuo metu tu esi vienas iš geriausių Lietuvos snukerio (biliardo, pulo) žaidėjų. Visi sportininkai varžosi ir nori būti geriausiais, bet kaip tu galėtum paaiškinti būtent savo sėkmingo žaidimo priežastis?

– Būsiu atviras, manau, kad didelę įtaka mano pasiekimams turėjo įgimtas talentas. Žinoma, be įdėto darbo, kurio įdėjau labai daug (Vilius treniruojasi 6-7d. per savaitę – red. past.), nebūčiau pasiekęs tokių rezultatų, kokius pasiekiau šiai dienai. Taip pat mano kelią ir sėkmę labai palengvino tai, jog labai jauname amžiuje supratau, kad biliardas – tai veikla, kuri mane „veža“ bei kuria aš noriu labai rimtai užsiimti.

– Kas lėmė, kad pasirinkai tokią neįprastą veiklą?

– Tiesiog kažkada pamačiau filmą "Color of money" su Tom Cruise ir Paul Newman, kuriame didžiąją dalį filmo herojai žaidė biliardą iš pinigų. Mane pakerėjo psichologinės veikėjų kovos, adrenalinas, noras laimėti, asmeniniai santykiai, aistra ir kova su savimi. Pamatęs šį filmą supratau, kad noriu tokio gyvenimo. Dinamiško ir neprognozuojamo (šypsosi – red. past.). Pradėjau plačiau domėtis biliardu, vaikščioti į biliardo klubą, treniruotis. Kaip sakoma, kartą paragavęs, negali sustoti.

– 2015 metais tu pirmąjį kartą tapai Lietuvos snukerio čempionu. Ką tau reiškia būti čempionu?

– Tai reiškia labai daug. Buvo nesėkmių, ašarų, sunkių krizių bei momentų, kai norėjosi mesti sportą. Bet aš nenuleidau rankų bei visą tai sugebėjau išgyventi. Kartojau sau, kad man reikia šiek tiek daugiau kantrybės ir tikėjimo savimi. Ta akimirka, kurios metu supratau, kad tapau Lietuvos snukerio čempionu, buvo man labai ypatinga. Jaučiau tikrą palaimą ir džiaugsmą. Ši pergalė suteikė man daugiau pasitikėjimo savimi ir motyvacijos.

Vilius Schulte-Ebbert

– Kas tau yra motyvacija? Kas tave motyvuoja laikytis treniruočių plano bei disciplinos?

– Svarbiausia yra aiškiai suvokti tikslą ir tvirtai žinoti dėl ko tu visą tai darai. Man snukeris – tai ir meilė, ir aistra, ir pati motyvacija (šypsosi – red. past.). Dar nebuvo dienos, kurios metu jausčiau, kad man šis žaidimas atsibodo. Kiekvieną rytą, kai atsibundu, galvoju apie snukerį. Kiekvieną vakarą, kai einu miegoti, galvoju apie snukerį. Žinoma, kaip ir kiekvienoje meilėje yra pakilimų ir nuopolių (šypsosi – red. past.), bet vis tiek mano susidomėjimas snukeriu yra lygiai toks pats kaip tą akimirką, kai pirmą kartą į rankas paėmiau kijų.

– Visi mes išgyvename negatyvias mintis ir demotavycijos akimirkas. Abejojame savimi ir savo jėgomis. Ką tokiom akimirkomis daro Vilius Schulte?

– Klausausi dainos „Don't worry be happy“ (Bob Marley – red. past.). Žinoma, čia juokauju, bet humoras tokiomis akimirkomis iš tikrųjų labai man padeda, leidžia išlaikyti sveiką racionalų protą ir pozityvumą. Jau seniai supratau, kad man humoras yra labai veiksmingas būdas valdyti tiek pozityvius, tiek negatyvius streso šaltinius.

Vilius Schulte-Ebbert

– Sportas – tai ne tik pergalės, bet ir pralaimėjimai. Kas dedasi tavo galvoje po pralaimėjimų? Kaip juos išgyveni?

– Aišku, kad mane kaip ir visus sportininkus po pralaimėjimų užklumpa negatyvios mintys, būna nemažai streso, kuriam laikui gali dingti pasitikėjimas savimi. Bet praeina kelios dienos ar savaitė, emocijos atslūgsta. Savijauta grįžta į normalią būseną. Ir galų gale anksčiau ar vėliau vis tiek išlenda už debesų slypinti saulė.

– O kas dedasi tavo galvoje po pergalių? Kaip nepasiduoti klastingajam atsipalaidavimui?

– Iškovojus titulą užplūsta palaima. Esi laimingas, jauti pasitenkinimą savo įdėtu darbu bei pastangomis. Tokiomis akimirkomis būna pakili nuotaika, aukštas pasitikėjimas savimi. Svarbiausia tokiais atvejais neužmigti ant laurų ir toliau sistemingai bei sunkiai dirbti. Visuomet sau sakau, jog gyvenimas – tarsi akcijų birža, kurioje nuolat vyksta pokyčiai: pakilimas – nuosmukis, pakilimas – nuosmukis. Vadovaujuosi šiuo požiūriu, nes taip paprasčiau gyventi bei motyvuoti save.

– Ar biliardas – tai pagrindinis tavo pajamų šaltinis? Kaip ir iš ko susidaro pagrindinės biliardo žaidėjo pajamos?

– Šiuo metu biliardas yra mano pagrindinė veikla. Pagrindinės mano pajamos yra iš laimėtų turnyrų prizinių fondų, trenerio darbo, biliardo inventoriaus pardavimų.

– Kokį didžiausią piniginį prizą esi laimėjęs?

– Kol kas didžiausias laimėtas piniginis prizas – 1000 eurų. Beje, kalbant apie laimėtus piniginius prizus, tai beveik visus juos stengiuosi reinvestuoti į tolimesnį tobulėjimą bei mokymosi kursus užsienyje.

Vilius Schulte-Ebbert

– Ar kada nors turėjai minčių apie taip vadinamą labiau stabilų samdomą darbą?

– Nematau prasmės eiti į kažkokį neva stabilų samdomą darbą, kai užsiimi mylima veikla, kuri tave „veža“. Man svarbiausia yra saviraiška bei man priimtinas gyvenimo būdas. Nenoriu būti robotu bei mechaniškai atlikinėti darbo, kuris man iš tikrųjų nepatinka. Šiuo metu snukerio veikla man leidžia jaustis laisvam ir nepriklausomam. Beje, užsiimdamas šia veikla turiu pakankamai galimybių ir motyvacijos gerai užsidirbti. Taip pat ši veikla leidžia man nemažai keliauti, o kelionės sustiprina laimės pojūtį.

– Ką tau duoda kelionės ir kodėl jos tau taip patinka?

– Kelionės labai plečia tavo pasaulėžiūrą. Man keliaujant visada kyla daug kūrybinių minčių, aš susipažįstu su daug naujų, protingų bei įdomių žmonių. Taip pat keliavimas labai praplečia tavo komforto zoną ir svarbausia, kad keliaudamas tu keitiesi kaip žmogus.

– Ką apie tokią veiklą mano tavo šeima?

– Tėvai reaguoja pozityviai, nes mato, kad esu laimingas žaisdamas biliardą bei užsiimdamas šia veikla. Iš tikrųjų, tai man labai pasisekė, kad tėvai šiuo klausimu labai mane palaiko. Jie jau seniai leidžia man pačiam nuspręsti, kas yra teisinga, ir būti atsakingam už savo sprendimus. Esu jiems už tai labai dėkingas.

– „Men's Vector“ straipsnių tikslas – kurti sėkmingo bei nuolat tobulėjančio vyro gyvenimo stilių. O kaip sėkmingo vyro sąvoką supranti tu?

– Mano manymu, sėkmingas vyras yra tas, kuris kiekvieną dieną gyvena atvira širdimi, nenustygsta vietoje, nuolat iškelia sau naujus tikslus bei siekia naujų aukštumų.

– Ką tu galėtum palinkėti mūsų žurnalo skaitytojams?

– Palinkėjimas būtų toks: „Suprask, ko iš tikrųjų nori, tuomet žinosi kaip tą padaryti. Reikia būti labai atviram su savimi ir gerai suvokti, kas tu esi kaip žmogus. Reikia apsispręsti, kokios yra tavo gyvenimo vertybės. Gyvenimas yra paprastas, jei tu gerai žinai jo taisykles“.

Interviu paruošė žurnalas „Men's Vector“

***

Patiko interviu? Įvertink paspaudamas „Patinka“ arba „Dalintis“!


Beje, o Tu jau prisijungei prie „Men's Vector“ draugų facebooke?

facebook puslapis
Aksesuarai vyrams
Plačiau
Stiliaus patarimai
Plačiau
Motyvacija vyrams
Plačiau
Vyrams apie moteris
Plačiau

10 populiariausių „Men's Vector“ straipsnių: