Kaip išlaikyti motyvaciją ir nemesti visko pusiaukelėje?

Kaip išlaikyti motyvaciją ir nemesti visko pusiaukelėje?


„Entuziazmas yra gyvenimo variklis. Kaip jį įgauti? Elkitės entuziastingai, kol nepaversite tai įpročiu.“ — Gordon Parks

Ar kartais jautiesi entuziastingas, motyvuotas ir energingas, kai pradedi naują veiklą, bet po kurio laiko prarandi savo entuziazmą ir susidomėjimą?

Tai gali atsitikti, kai praktikuoji savęs tobulinimo programą, studijuoji naują dalyką, laikaisi dietos, sportuoji ar darai ką kito.

Nors Tu supranti svarbumą to ką darai, žinai, kad tai Tau padės, bet vistiek apima tingulys ir motyvacijos stoka, dingsta entuziazmas ir trūksta valios. Tai verčia Tave jaustis lyg darytum kažką per kančias.

Dažnai žmonės pradeda praktikuoti koncentracijos pratybas, imasi meditacijos, savišdirbystės pratimų ar praktikuoja kitas programas, susijusias su savęs tobulinimu ar dvasiniu augimu, tačiau jei jie neturi tiesioginių ir įspūdingų rezultatų, jie sustoja ir atsisako.

Viskas gyvenime reikalauja tam tikro darbo, pastangų ir laiko, o saviugdymo ar dvasinio augimo metodai nesiskiria.

Pradėk keistis dabar

Programa ar tikslas gali pasirodyti vertingas, tačiau savyje nėra pakankamai vidinės jėgos. Įpročiai, neigiamas savęs programavimas ir vidinės jėgos stoka stovi Tavo kelyje.

Štai kodėl žmonės perka knygas, lanko klases, kursus, tačiau daro išvadą, kad jie nepakankamai pažengė. Štai kodėl entuziazmą ir viltis pakeičia depresija, savigailos ir savigarbos nebuvimas.

Dažnai, perskaičius knygą ar straipsnį, klausant paskaitos ar žiūrint filmą, entuziazmo ir aukšto energijos lygio sparta pakyla, tačiau tai dažnai trunka neilgai.

Ką gali padaryti, kad išliktum motyvuotas ir entuziastingas?

Trumpi entuziazmo ar motyvacijos proveržiai yra nepakankami norint pasiekti kažko vertingo. Tu turi išlaikyti savo norą ir vidinę liepsną gyvą ir sutelkti dėmesį į savo tikslą.

Taigi, ką Tu gali padaryti, kad to pasiektum?

Patarimai, kaip išlikti motyvuotu ir entuziastingu:

  1. Skirk 10 minučių per dieną, skaitydamas ir galvodamas apie tai, ką nori padaryti ar pasiekti.
  2. Kiekvieną dieną skaityk apie žmones, kurie pasiekė sėkmę, būdami tvirtais ir nepasiduodančiais.
  3. Kiekvieną dieną rask ramią vietą, ir keletą minučių įsivaizduok save veikdamas su entuziazmu ir motyvacija.
  4. Kiekviena sėkmė reikalauja atsidavimo, laiko, atkaklumo ir užsispyrimo. Tai reiškia, kad niekuomet neturėtum greitai pasiduoti.
  5. Yra gerai žinoma istorija apie aukso ieškotoją, kuris ilgai kasdamas nieko nerado, viską metė ir išvažiavo. Tuomet atėjo kažkas kitas, pakasė vos giliau ir rado aukso. Tu turi būti kantrus ir nepasiduodantis, net jei ir nematai jokios pažangos, nes sėkmė gali būti vos keletas žingsnių nuo Tavęs.
  6. Kartok sau įsitikinimus, įkvepiančius Tau entuziazmą ir motyvaciją.
  7. Niekada negalvok, kad tai ką darai yra našta. Su keliais paprastais pakeitimais, gali bet kokį darbą paversti malonumu.
  8. Kai tik nuspręsi apie ką nors, laikykis tos idėjos, net ir praradęs entuziazmą ir troškimą kažką dėl to daryti. Nepasiduok, net jei tai ką darai atrodo kaip našta. Nepasiduok, net jei viskas atrodo nuobodu. Galvok apie privalumus to, ką darai ir įsivaizduok kaip jausies, kai baigsi savo numatytus darbus ir kokius vaisius jie atneš.
Kaip išlaikyti motyvaciją

Atmink, kad tai yra Tavo gyvenimas, ir Tu esi atsakingas už jį. Kam pasiduoti tinginystei ir neigiamam savęs užsiprogramavimui? Tai gali būti nelengva, ir kelyje gali pasitaikyti kliūčių.

Pastoviai galvok koks būsi laimingas kai pasieksi savo tikslus. Įsivaizduok kaip pasikeis Tavo gyvenimas, jei įveiksi tingumą, neigiamas mintis, ir neigiamą savęs programavimą. Tiesiog susikoncentruok ties savo tikslu, nesvarbu kas.

Nepasikliauk entuziazmo proveržiais, tam kad atliktum darbus. Privalai stovėti iškelta krūtine, nepasiduoti ir prabudinti savyje jėgas, kurios slypi Tavyje.

Niekada nepasiduok, eik į priekį, net jei tai sunku ir norėsi pasitraukti. Jei nesustosi ir eisi pirmyn, naudosi įsivaizdavimą apie pasiektus tikslus, netrukus Tavo svajonės ir entuziazmas užaugs, kaip ir Tavo progresas.

— Straipsnį paruošė tinklaraštis „Men's Vector“

Gavai motyvacijos dozę?

Spausk „Patinka“ arba „Dalintis“ bei pasiraitojęs rankoves kibk į savo tikslų įgyvendinimą.

Beje, o Tu jau prisijungei prie „Men's Vector“ draugų facebooke?

facebook puslapis
Aksesuarai vyrams
Plačiau
Stiliaus patarimai
Plačiau
Motyvacija vyrams
Plačiau
Vyrams apie moteris
Plačiau

10 populiariausių „Men's Vector“ straipsnių: